Zakup osłon okiennych – online czy stacjonarnie? Roletko.pl

By | Październik 26, 2014

Wybierając osłony okienne, zwracamy uwagę na szereg rozmaitych czynników. Dla bardzo wielu osób niebagatelne znaczenie ma również forma, w jakiej są robione zakupy. W tym zakresie do wyboru są dwie opcje. W osłony można zaopatrzyć się w sklepie stacjonarnym lub za pośrednictwem Internetu.

Zakupy w sklepach stacjonarnych

Zarówno tradycyjne zakupy, jak i te online, mają swoje plusy i minusy. Chcąc nabyć osłony w sklepie stacjonarnym, najlepiej wybrać się roletytam, gdzie wybór jest naprawdę spory. W mniejszych sklepach może być problem ze znalezieniem odpowiedniego produktu. Poza tym już od dawna wiele placówek handlowych nie ma na stanie pełnej oferty dostępnej od ręki, a jedynie wybrane osłony – zwykle te, które wśród klientów cieszą się największym zainteresowaniem. Pozostałe są sprowadzane na indywidualne zamówienie, co wiąże się z co najmniej kilkudniowym (a nawet i znacznie dłuższym) oczekiwaniem. Niewątpliwym atutem robienia zakupów w stacjonarnych sklepach jest to, że tanie rolety do okien, firany, zasłony czy rolety itp. można obejrzeć na miejscu, a przypadku, gdyby okazało się, iż towar nie spełnia wymogów lub ma wady, sprawę zwrotu da się załatwić na miejscu.

Zakupy online

Co się zaś tyczy sklepów internetowych, to obecnie mogą się one poszczycić szalenie bogatą i urozmaiconą ofertą. Niejednokrotnie wybór w nich jest znacznie większy niż w stacjonarnych placówkach i są one prawdziwe wybawieniem dla osób mieszkających w małych miejscowościach, gdzie asortyment w zakresie osłon okiennych jest zwykle mocno ograniczony. Zamówiony produkt można jednak obejrzeć dopiero wtedy, gdy przyjdzie przesyłka. Zwykle czeka się na nią kilka dni, ale jeżeli i w „zwykłym” sklepie nie ma wybranych osłon, też trzeba uzbroić się w cierpliwość, aż sprzedawca je sprowadzi. Sporym plusem zakupów internetowych jest to, że w szybki i prosty sposób można porównać ceny (uwaga, przy tej okazji nie wolno pominąć kosztów przesyłki). Nierzadko też zdarza się i tak, że daną osłonę bardziej opłaca się kupić przez Internet – co więcej, kalkuluje się to nawet po doliczeniu kosztów przesyłki.

Dodaj komentarz