W co inwestować nadwyżki finansowe?

By | Wrzesień 5, 2011

Czy w dzisiejszych czasach opłaca się jeszcze oszczędzać? Większość z naszych oszczędności zjada teraz inflacja. Lokaty oprocentowane są na poziomie około 5-6%. Jest to naprawdę niewiele biorąc pod uwagę, że zarabiamy na czysto około 1-1,5%. Przy niewielkiej zdeponowanej kwocie jest to tak niezauważalna kwota, że ciężko tu mówić o jakimkolwiek zysku. Należy pamiętać, że oprocentowanie to jest liczone w skali rocznej. Tak więc kwota zysku jest jeszcze mniejsza niż na początku nam się wydawało. Tak więc co robić z odłożonymi pieniędzmi? A może zainwestować? W co inwestować ciężko zarobioną gotówkę (Najlepsze-lokaty-bankowe.eu)? Jest wiele opcji.

Możemy wybrać lokaty inwestycyjne, lokaty Amber Gold, inwestycje w papiery wartościowe, inwestycje na rynku walutowym, inwestycje w fundusze zamknięte, inwestycje w surowce, inwestycje w wino lub inwestycje w złoto. Wachlarz dostępnych produktów inwestycyjnych jest tak duży, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Produkty różnią się nie tylko skala ryzyka ale również instrumentami bazowymi, w które możemy zainwestować. Jeśli ktoś boi się inwestować w akcje lub waluty zawsze może wybrać lokaty inwestycyjne prowadzone przez profesjonalistów, bądź obligacje skarbowe, które cechuje zerowy stopień ryzyka. Jeśli jednak pragniemy zaznać odrobiny adrenaliny możemy wybrać grę na rynkach walutowych, która cechuje się dużą zmiennością.

Dzięki działaniu efektu dźwigni finansowej już nawet zainwestowane małe kwoty mogą przyczynić się do dużych zysków. Jednak należy pamiętać, że tam gdzie możemy dużo i szybko zyskać możemy również szybko stracić. Dlatego zanim postanowimy zainwestować pieniądze powinniśmy zastanowić się ile możemy zaryzykować, dokładnie zbadać rynek, przeanalizować ostatnie zachowania na rynku, przyjąć jakąś strategię i trzymać się jej do końca. Pamiętajmy, że strategii nie możemy zmieniać zbyt często i pod wpływem impulsu. Większość obranych strategii sprawdza się dopiero po roku lub dwóch gry na giełdzie czy rynkach walutowych. Dlatego nie powinniśmy zbyt nerwowo reagować na nagłe spadki lub wzrosty. Pamiętajmy, że zawsze po górce jest spadek i tak w kółko. Jednak najważniejszy jest ten moment, w którym trend zmienia się w spadkowy lub na odwrót. Trzeba go odpowiednio szybko wyczuć. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach by monitorować całą sytuacje sami, możemy zdać się na specjalistów i założyć lokatę inwestycyjną.

Dodaj komentarz