Usługi finansowe – nie tylko w bankach

By | Czerwiec 4, 2012

Dzięki usługom oferowanym przez instytucje finansowe możemy zrealizować wiele przedsięwzięć, co nie udałoby się nam jedynie nakładem środków własnych – zakup mieszkania, uruchomienie działalności gospodarczej, nowy samochód i tym podobne. Poza tym pożyczone pieniądze wykorzystujemy też do spłaty długów czy na bieżące wydatki. Instytucjami, które w pierwszej kolejności kojarzą się nam ze świadczeniem usług finansowych są banki. Niemniej jednak w dzisiejszych czasach uzyskanie wsparcia od nich nie jest wcale prostą sprawą.

Co z tego, że z reklamami kredytów mamy do czynienia na każdym kroku? Co z tego, że reklamy te zapewniają nas o powszechnej dostępności bankowej oferty? Kiedy przychodzi co do czego i znajdujemy się w potrzebie, okazuje się, że nie zawsze możemy liczyć na kredyt. Jeśli nasze zarobki nie są wysokie, a historia w Biurze Informacji Kredytowej nie jest idealna, wówczas nie ma co się spodziewać przychylności ze strony banku. Liczyć wówczas możemy na firmy pożyczkowe oferujące klientom kredyty bez bik, których ostatnimi czasy pojawiło się na naszym rynku naprawdę mnóstwo.

Rzadkie są przypadki, kiedy firma taka odmawia przydzielenia pożyczki – muszą zaistnieć już naprawdę wyjątkowe okoliczności, aby tak się stało. Pamiętajmy jednak, by nie złapać się w pułapkę. Nie możemy zatem podejmować pochopnie decyzji o zaciągnięciu pożyczki. Przyjrzyjmy się dokładnie propozycjom poszczególnych firm, przy czym wystrzegajmy się tych, które są nowe lub których nazw nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Stawiajmy na marki znane i cieszące się uznaniem klientów.

Dodaj komentarz