Leasing – gdzie najlepszy i najtańszy. Jak wybierać oferty?

By | Lipiec 18, 2017

Leasing może być bardzo atrakcyjnym sposobem z finansowania zakupu np. nowego samochodu. Jeżeli uda nam się znaleźć dobrą ofertę to może się okazać nawet tańszy niż w przypadku zakupu w całości z własnych pieniędzy, a to wszystko ze względu na korzyści podatkowe. Leasing możemy bowiem wrzucić w koszty. Największą korzyść będą mieli płatnicy VAT, których firma przynosi stałe dochody i płacą wysokie podatki.

Jednak nie zawsze możemy sobie leasing wrzucać w koszty. Zależy to przede wszystkim od profilu działalności firmy. Jeżeli prowadzimy firmę stricte internetową, to niestety samochód nie jest nam potrzebny do prowadzenia działalności i nie możemy traktować go jako koszt. Jeżeli jednak nasza firma wymaga jakiegoś transportu, chociażby jako dojazd do klienta wtedy samochód może środkiem nie zbędnym do prowadzenia działalności. W aspekty, kiedy może, a kiedy nie nie będziemy się może zagłębiać, bo artykuł jest o wyborze leasing. Warto jednak wcześniej skonsultować tą kwestię z np. księgowym.

Jak wybrać najlepszy i tani leasing

Wymaga to od nas nieco zaangażowania, ale warto, bo będziemy go spłacać kilka lat i chodzi zwykle o całkiem spore pieniądze.

W pierwszej kolejności należy zebrać oferty. Proponuję tu skorzystać z usług jakiegoś brokera. Tutaj możecie znaleźć recenzję brokera internetowego, który na nasze zlecenie wyszuka dla naszego przypadku najtańszy i najlepszy leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html. Najtańszy leasing nie koniecznie oczywiście będzie tym najlepszym wyborem, bo jest wiele innych kwestii, które warto wziąć pod uwagę jak np. elastyczność, czy opłaty oraz ubezpieczenie. Jednak ważne jest żebyśmy uzyskali tanią ofertę. Nie musimy wcale z niej skorzystać, ani nic za to nie płacimy, bo brokerzy pobierają opłaty od firm leasingowych.

Następnie wybieramy sobie kilka firm z dobrymi opiniami i prosimy o kolejne oferty. Gdy już mniej więcej wiemy, która firma nas interesuje to przechodzimy do negocjacji. Do wybranej firmy wysyłamy najtańszą ofertę jaką otrzymaliśmy od konkurencji. Dzięki temu też sporo zejdą z ceny. Firmom leasingowym bardzo zależy na pozyskaniu klienta i warto ten fakt wykorzystać.

Ubezpieczeni AC i OC

Ubezpieczenie jest oczywiście obowiązkowe, ale nie musimy wcale korzystać z tego z firmy leasingowej. Możemy wybrać sobie sami z innych firm ubezpieczeniowych. Niestety zwykle jest za to dodatkową opłata. Możemy jednak zastosować podobny manewr jak w negocjacjach oferty leasingu. Prosimy jakąś zewnętrzną firmę o przygotowanie oferty i na jej podstawie negocjujemy obniżenie składki ubezpieczeniowej w firmie leasingowej. Niestety firmy ubezpieczeniowe niechętnie przygotowują takie oferty, bo wiedzą, że służy to zwykle do obniżenia ceny ubezpieczenia z leasingu, a i tak nie skorzystamy z oferty zewnętrznego ubezpieczyciela ze względu na wysoką opłatę. Jednak niektóre nam przygotują. Ja skorzystałem z lokalnej firmy oferującej różne ubezpieczenia: http://tcubezpieczenia.pl. Agencji ubezpieczeniowych oferujących tanie ubezpieczenia AC i OC jest mnóstwo w każdym mieście. Na pewno coś znajdziecie. Najlepiej jak macie jakiegoś znajomego agenta ubezpieczeniowego. To już w ogóle nie powinno być problemu. Warto też zajrzeć do porównywarek np. https://rankomat.pl, czy http://www.totalmoney.pl

Stosując się do powyższych wskazówek można bardzo zejść z ceny pierwotnej leasingu i sporo zaoszczędzić.

Dodaj komentarz