Serwis na dziennikarstwo obywatelskie

By | Listopad 9, 2009

Staliśmy się nieczuli na krzywdy innych. Większość z nas wypatruje jedynie sensacji, tragedii. Często robią to nawet ci, którzy tworzą znany serwis na dziennikarstwo obywatelskie.

Dlaczego? To proste – one najbardziej przykuwają uwagę całego świata. Doskonale o tym wiedzą również osoby zajmujące się dziennikarstwem. Każda tragedia podnosi nakład gazety. A już w ogóle kiedy danej gazecie uda się odkryć jakąś aferę, wtedy to dopiero rośnie zapotrzebowanie na nią. Myślę, że na palcach jednej dłoni można by wyliczyć tytuły polskich gazet, które zajmują się rzetelnym pisaniem artykułów. Taka bezstronnośc cechuje często tylko dziennikarstwo obywatelskie dla Polskich internautów (Poto.pl).  Nie jest to prasa pisana na poziomie „debila”, jednak trzeba wznieść się na wyższy poziom, by zrozumieć problematykę w niej poruszaną. Na takie wzniesienie nie stać znacznej części naszego społeczeństwa, toteż na rynku dominują takie tytuły, a nie inne.

Kiedyś wyczytałem, że w pewnej gazecie jedynie data wydania jest prawdą. Smutne to, jednak mające spore odzwierciedlenie w rzeczywistości. Niestety nie ma tutaj miejsca na sentymenty. Dziennikarz, jako osoba publiczna, powoli wymiera. Teraz liczy się jedynie biznes i przeliczanie złotówek.

Dodaj komentarz