Serwery gier – World of Warcraft

By | Lipiec 31, 2008

Gry internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród internautów. Wszystko to spowodowane jest szybkim rozwojem komputerów oraz dostępnością internetu. Ludziom już nie wystarcza granie z maszyną jako przeciwnikiem. Największą przyjemność sprawia rywalizacja z innymi internautami. Właśnie w tym celu powstają serwery gier.

Dzięki nim może uczesniczyć w jakiejś grze dowolna liczba osób. Takim przykładem może być kultowa już gra Counter Strike w którą to codzienie na różnych serwerach grywa tysiące ludzi. Kolejną, zdaje się najbardzie popularną grą sieciową jest serwer do gry World of Warcraft. Tutaj już zwykła gra niektóym nie wystarcza. W internecie zaczeły pojawiać się ogłoszenia o sprzedaży różnych gadżetów używanych wirtualnie w tej grze.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za te wirtualne przedmioty sprzedawcy każą sobie płacić prawdziwymi pieniędzmi. Ich biznes z dnia na dzień rośnie – czyli można wnioskować, że popyt na ‚towary’ jest niemały. W przypadku World of Warcraft podstawowymi są serwery prowadzone przez producenta tej gry, skupiające setki tysięcy graczy. Ostatnio powstały też prywatne serwery WoW, jednak nie są one w stanie zagwarantować nawet części tego co oryginalne.