Prawdziwe dziennikarstwo przez internet

By | Kwiecień 22, 2008

Co ma wspólnego dziennikarstwo obywatelskie w internecie z pisaniem ogłoszeń za darmo? Nie wiem, ale najwidoczniej w redakcjach uważa się, że dużo.

Dziennikarstwo internetowe podobno jest w dużym stopniu zależne od darmowych ogłoszeń. Nie każdą młodą i ambitną osobę, dziennikarkę po studiach i odbytych praktykach w czasie ferii letnich i zimowych traktuje się poważnie. Niby redakcja przyjęła mnie do pracy na dziennikarskim stanowisku, ale moim zadaniem było redagować ogłoszenia.

Myślałam, że to tylko taki żart. Coś w celu małego testy cierpliwości. Ale minął tydzień, minął drugi mojej pracy jako dziennikarz, a ja dalej siedziałam i poprawiałam, skracałam. Tak więc sami widzicie jak niektórzy w dziwny sposób zaczynają swoje dziennikarstwo obywatelskie przez internet (Opress.pl). To bardzo ciekawy sposób na to żeby zaistnieć w wielkim świecie internetu i nie być tylko zwykłym przeglądaczem stron, ale zostać także członkiem jakiejś bardzo ambitnej i twórczej społeczności, która cieszy się z tego, że coś może stworzyć i zostawić po sobie.

Dodaj komentarz