Pożyczki pozabankowe – reklamy a rzeczywistość

By | Czerwiec 4, 2012

Ostatnimi czasy jesteśmy dosłownie zalewani ofertami pozyskania szybkiej gotówki na dowolne cele. Kuszeni jesteśmy wizją otrzymania pieniędzy od ręki – bez zbędnych formalności i na korzystnych dla nas warunkach. Firmy pożyczkowe zapewniają nas, że będziemy płacić niskie raty oraz że otrzymamy preferencyjne oprocentowanie. Nie zapominajmy jednak, że reklama rządzi się swoimi prawami.

Firmy pożyczkowe nie są jedynymi instytucjami, które na róże sposoby zachęcają nas do skorzystania z ich oferty – tak samo postępują również i banki. Praktycznie każdy z nas zna z własnego doświadczenia sytuację, kiedy zobaczył reklamę jakiegoś kredytu, który wydał mi się niezmiernie atrakcyjny – poszedł więc zatem do banku, a tu się okazało, że rzeczywistość ma niewiele wspólnego z tym, co zostało pokazane w reklamie. Podobnie jest z firmami pożyczkowymi. Nigdy nie powinniśmy ślepo wierzyć reklamom. Jeśli decydujemy się na zaciągniecie pożyczki pozabankowej bez zaświadczeń, musimy przede wszystkim zapoznać się z tym, co poszczególne firmy mają do zaoferowania. Należy dokładnie porównać warunki na jakich w wybranych instytucjach otrzymamy pożyczkę.

Nie jest wcale prawdą – a z takimi opiniami spotykamy się niekiedy, że będzie drożej niż w banku. Wszystko w tym momencie zależy od wierzyciela, z którym zawieramy umowę. Pozabankowa pożyczka wcale nie musi być droższa niż kredyt w banku – dlatego też bez uzyskania dokładnych informacji się tutaj nie obędzie. Nigdy decyzji o skorzystaniu z jakiegokolwiek produktu finansowego nie podejmujmy pod wpływem emocji.

Dodaj komentarz