Pozabankowe pożyczki społecznościowe

By | Czerwiec 4, 2012

Pożyczki pozabankowe stanowią obecnie ciekawą alternatywę dla usług bankowych. Kojarzą się one w głównej mierze z firmami pożyczkowymi, których na naszym rynku przybywa systematycznie od paru już lat. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pożyczki pozabankowe są realizowane również i na innej płaszczyźnie – a mianowicie w Internecie jako pożyczki społecznościowe. Ich idea jest stara niczym pieniądz – odkąd ludzie zaczęli posługiwać się tym środkiem płatniczym, pożyczali sobie nawzajem pieniądze.

Zresztą, każdemu z nas zdarzyło się pożyczyć jakąś kwotę od kogoś znajomego. Na tej właśnie idei bazują pożyczki społecznościowe oferowane przez prywatnych inwestorów. Z uwagi na swój charakter często są one określane również mianem prywatnych. W Polsce zainteresowanie nimi nie jest może tak duże jak przykładowo w Wielkiej Brytanii (skąd pochodzą) czy w Stanach Zjednoczonych, nie mniej jednak rynek ten powoli zyskuje na popularności. Pożyczki te są udostępniane za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych, gdzie ogłaszają się zarówno osoby potrzebujące pieniędzy, jak i te dysponujące kapitałem do pożyczenia. Czy z tej formy finansowego wsparcia skorzystać może każdy?

Teoretycznie tak, w praktyce już zaś niekoniecznie. Aby udzielić pożyczki bądź się o nią ubiegać, trzeba założyć sobie na odpowiednim serwisie konto. Aktywne staje się ono dopiero wówczas, kiedy osoba zainteresowana opisywanymi tu usługami przejdzie weryfikację. Serwisy pożyczkowe sprawdzają bowiem swych potencjalnych użytkowników pod kątem ich finansowej wiarygodności.

Dodaj komentarz