Operacje plastyczne

By | Styczeń 20, 2010

Wpadła mi ostatnio gazeta dla młodzieży w ręce. Strasznie mnie zaciekawiło, co tez współcześni mogą mieć do powiedzenia. Na pierwszych stronach przedstawiono kilka gwiazd, a potem było co nieco o modzie i tematy typu operacje plastyczne.

Aż w końcu trafiłam na dział pod tytułem „Problemy nastolatków”. Wszystkie były związane z kompleksami lub niewiedzą. Niestety dojrzewanie polega na tym, żeby wielu rzeczy się nauczyć. A że jest ich tak wiele – trudno. Takie życie. Dziewczyna pisze na przykład o problemie z owłosieniem i czy golić, bo słyszała od babci, że jak się ogoli to włosy rosną większe. Na to pani redaktor, że trzeba golić, bo jak można na basen z takimi chaszczami chodzić, i że to, co mówi babcia to przesądy. Okazuje się, że większość pytań dotyczy zagubienia w natłoku informacji. Często rodzina, zwłaszcza z poprzednich pokoleń, przekazuje młodym swoje błędne założenia i informacje. Niestety jest to dość częste zjawisko. Potem młodzi w oparciu o najnowsze badania przełamują stereotypy budząc zgrozę w rodzicach czy dziadkach. Ale jest to bardzo pozytywne zjawisko i jak najbardziej na miejscu. Wielkim zainteresowaniem cieszą się też pytania o pierwszy raz lub o operacje plastyczne w Polsce (Operacje.blogan.pl) i powiększanie piersi. Dziewczęta obawiają się bólu, krwi i zajścia w ciążę.

Chłopcy zastanawiają się, czy aby na pewno wszystko z nimi i ich narządem jest w porządku. Oni również boją się niechcianej ciąży. Pokutuje wśród młodzieży przesąd, że przy pierwszym razie nie można wpaść a jest to przecież ogromną bzdurą. Dlatego jak najbardziej pochwalam gazety o problemach nastolatków oraz portale internetowe w tym temacie. Im więcej będzie wiedziała współczesna młodzież, tym mniej popełni błędów w przyszłości.

Dodaj komentarz