Kredyty

By | Wrzesień 4, 2009

Własna działalność gospodarcza nie w każdym przypadku musi się kojarzyć z małym przedsięwzięciem pozwalającym na w miarę spokojne utrzymanie rodziny. W ostatnich czasach coraz częściej można spotkać się z całkiem dużymi firmami, które rozwinęły się dzięki odpowiednim inwestycjom.

Obecnie już nie wystarczy tylko dobry pomysł na interes i jego powolna realizacja. Do osiągnięcia sukcesu w biznesie niezbędna jest determinacja do jego szybkiego rozwoju. W takich przypadkach inwestycje odgrywają pierwszoplanowe role. Niestety, brak własnych funduszy hamuje planowane postępy i uniemożliwia pełne wykorzystanie potencjału przedsiębiorstwa. Rozwiązaniem tego problemu oczywiście są banki. Kredyty pozabankowe dla zadłużonych firm są niejednokrotnie jedyną możliwością na zdobycie odpowiednich zasobów finansowych.

Jednak obecne, kryzysowe czasy doprowadziły do sytuacji, w której te instytucje znacząco ograniczyły udzielanie kredytów. Wiele z nich wręcz wstrzymało całkowicie finansowanie nowych firm. Taki stan doprowadził do stagnacji w gospodarce. Na szczęście kredyty nie są jedynym źródłem pieniędzy – w kolejnym artykule opiszemy jak można w inny sposób zdobyć fundusze na inwestycje biznesowe.

One thought on “Kredyty

  1. Pingback: Kredyty i pożyczki | Centrum produktów i usług.

Dodaj komentarz