Kredyty mieszkaniowe i bez bik

By | Listopad 10, 2010

Nie ma to jednak jak banki. Każdy kto choć raz musiał wziąć kredyt, czy też chciał, bo nie miał innego wyjścia, z pewnością popiera owe stanowisko.

Czy Polacy mogliby dziś mieszkać w nowych mieszkaniach gdyby nie pomoc banków? Czy byliby w stanie zapłacić za mieszkanie czy dom? Czy stać by ich było na zakup działek czy jazdę nowymi samochodami? Większość z tych rzeczy mamy bowiem na kredyt. Kredyt mieszkaniowy, kredyty hipoteczny, kredyt samochodowy, kredyty pozabankowe na samochód bez bik  – żadne kredyty dziś już nikogo nie dziwią. Oczywiście w idealnym świecie każdy miałby tyle pieniędzy, żeby nie musieć pożyczać, że byłoby go stać na kupno wszystkiego co zapragnie. Niestety nie żyjemy w  idealnym świecie, a ciężka praca od rana do nocy nie przynosi zawsze wymiernych efektów w postaci dobrej, wysokiej pensji.

Utrzymanie siebie, a co dopiero rodziny jest rzeczą bardzo trudną. Każdy chce żyć i mieszkać w dobrych, godziwych warunkach, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego lokum, najlepiej dwupokojowego. Kawalerki odeszły już do lamusa. Dziś ważna jest przestrzeń, wygoda, komfort. A to wszystko możliwe jest do osiągnięcia właśnie dzięki kredytom. Bez nich ani rusz. Oczywiście należy mieć zabezpieczenie finansowe, wykazać, że zbierało się już wcześniej pieniądze, że decyzja o kredycie hipotecznym nie była absolutnie chwilowa, jednakże kredyt jest czymś bez czego realizacja założonych wcześniej planów, z pewnością by się nie udała. Nic więc dziwnego, że popularność kredytów mieszkaniowych z roku na rok wzrasta.

Dodaj komentarz