Jaki pojemnik na większe ilości odpadów?

By | Październik 25, 2013

Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego wykorzystuje się pojemniki na odpady o pojemności od kilkudziesięciu do ponad dwustu litrów. Takie wersje okazują się w zupełności wystarczające. Jednakże śmieci wytwarzane są nie tylko przez gospodarstwa domowe, więc w niektórych miejscach konieczne jest zastosowanie większych pojemników.
Przykład takich miejsc stanowią chociażby różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Tutaj używane są najczęściej PanMajster.pl – pojemniki 770l lub większe. Kupując tak duży kontener, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Musi on być przede wszystkim wygodny w obsłudze. Służą temu ergonomiczne uchwyty oraz zamontowane na spodzie kółka, obowiązkowo z blokadami, aby nie dopuszczać do przypadkowego przemieszczania się pojemnika. Dzięki temu z przesunięciem z miejsca na miejsca pełnego kontenera spokojnie poradzi sobie nawet jedna osoba.
Pojemnik musi być też wykonany solidnie, bardzo dobrych materiałów – bez względu na to czy jest on plastikowy, czy metalowy. Zastosowany materiał ma zapewniać ochronę przed wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak wilgoć, niskie temperatury oraz promieniowanie UV. Ponadto pojemnik nie może być podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wskazane jest także to, aby można było go zabezpieczyć przed dostępem nie uprawnionych do tego osób – wystarczy, że na klapie da się zamontować łańcuch z kłódką. To uchroni właściciela przed podrzucaniem śmieci i ponoszeniem w związku z tym dodatkowych opłat. Pojemnik powinien też być estetycznie wykonany.

Dodaj komentarz