Inteligentny dom

By | Maj 5, 2008

Przemiany z pewnością są nieuniknione w życiu wszystkich ludzi. Mogą być lepsze i dostarczać dobra, lub być gorsze i przysparzać kłopotów. Mimo tego społeczeństwo uwielbia zmiany. Jeżeli chcemy wpłynąć na jakość naszego życia powinniśmy na początku rozpocząć od miejsca, w którym przebywamy dość wiele czasu – naszego domu.

System EIB może bez wątpliwości polepszyć nasze standardy i sprawić, żeby wiodło nam się lepiej. Warto mieć na uwadze, że inteligentny dom to miejsce, w którym z pewnością będziemy się mogli czuć dobrze. EIB uczyni, iż każdy moment spędzony w inteligentnym domu będzie dawać nam nowych udogodnień. Warto wiedzieć, że inteligentny budynek to nie tylko EIB. System inteligentnego mieszkania da nam zarówno LCN. Te systemy skonstruowane są w celu, by wspierać człowieka w codziennym życiu. Są stworzone przez ludzi na potrzeby społeczeństwa. Wszystkie nudne prace porządkowe w domu mogą być robione przez Xcomfort. Rezultaty testów i pracy naukowców nad tworzeniem systemu zwanego inteligentny dom przerosły najśmielsze oczekiwania wszystkich. Standardowe podłączenia elektryczne mogą przemienić nasze życie.

To już nie są marzenia, to teraźniejszość. W każdym momencie, każdego dnia możemy za pomocą jednego przyciskowi (np. w komórce) zgasić oświetlenie w całym inteligentnym domu czy nakryć żaluzje. Wszystkie zachcianki możemy zmaterializować za pomocą jednego przycisku. Technologia EIB jest pierwszą pierwszą technologią inteligentnego domu, która wtargnęła na rynek i od 1990 roku zawładnęła europejskimi domami. INELS jest na pewno o wiele mniej popularny. Nie jest to jednak tak, że ta technologia jest zła. Z pewnością istnieją pewne odrębności pomiędzy tymi systemami, ale w sumie wszystkie mają jeden cel czyli funkcjonować dla ludzi. Jestem pewny, iż opłaca się polepszać swoje standardy życiowe, a stać w ciemnocie technologicznej i czekać na cud.