Fontanna w ogrodzie – trudny wybór

By | Sierpień 20, 2013

Ogród jest wizytówką każdej posesji, dlatego ludzie przykładają tak ogromną wagę do tego, by prezentował się on okazale i atrakcyjnie. W dzisiejszych czasach możliwości w tym zakresie jest sporo – powszechnie dostępne są wszelakie służące temu rozwiązania. Ogród na pewno zyska na atrakcyjności, jeśli zostanie zamontowana w nim fontanna.
Modeli fontann rynek oferuje sporo. Sklepy takie jak np. www.ogrodosfera.pl/Fontanny proponują klientom szereg rozwiązań w tym obszarze. Przy jego wyborze trzeba brać pod uwagę różne czynniki. Trzeba chociażby zadbać o to, by kupić odpowiednią pompę – bez niej fontanna działać nie będzie. Poszczególne pompy różnią się pomiędzy sobą parametrami pozwalającymi na uzyskiwanie określonych efektów. Do tego należy dobrać stosowną dyszę – trzystopniową, gejzerową, kaskadową etc. Wszystko zależy w tym momencie od rezultatu jaki chce się osiągnąć.
Rodzajów fontann jest wiele. Wśród nich znajdują się modele pływające, muzyczne, ożywione, kąpielowe etc. Fontannę można zamontować nawet wówczas, jeśli w ogrodzie nie ma zbiornika wodnego (typu staw czy oczko wodne) – z tym, że trzeba wówczas zbudować specjalną nieckę. Jeśli zbiornik w ogrodzie się znajduje, budowa niecki jest zbędna. Aby fontanna zyskała na atrakcyjności, warto zadbać o to, by jej uroda została podkreślona poprzez dobór odpowiednich roślin czy innych elementów aranżacyjnych znajdujących się w jej sąsiedztwie. Cała kompozycja powinna zostać w każdym bądź razie dobrze przemyślana, można się skonsultować z fachowcem.

Dodaj komentarz