Egipt – kraina „zemsty kobiet faraona”

By | Wrzesień 3, 2011

Czym jest owa „zemsta”? Otóż to ostre zatrucie pokarmowe wywołane przez bakterie. Wprawdzie nie można zaprzeczyć, że kraj jakim jest
Egipt to z pewnością wyjątkowo interesujący turystycznie obszar Afryki, który warto odwiedzić – orientalna zabudowa, stare piramidy, ładne pejzaże, ładne plaże oraz jedna z bogatszych rafa morska, to tylko nieliczne z czynników zachęcających do Egiptu ogrom turystów. Ale należy wiedzieć, że Egipt dostarcza też mało przyjemne niespodzianki. Jedną z nich jest przypadłość żartem zwana zemstą faraona. Choroba ta poważnie może schrzanić każdemu Europejczykowi wczasy w Egipcie – Przydatny poradnik dotyczący wyjazdu do Egiptu.

Kobieta lepiej znosi zemstę?

Sława tej choroby wynika z tego, że stała się ona przypadłością wielu osób zwiedzających tamten kraj. Z nieznanych przyczyn intensywniej dopada mężczyzn, co nie znaczy, że któraś kobieta mogłaby myśleć, że jest mniej narażona. Wprawdzie kobieta jest nieco mniej narażona na atak choroby niż facet, aczkolwiek mimo to zwykle kobieta też musi równie mocno unikać pewnych czynników, bo różnica w zachorowalności kobiet i mężczyzn jest bardzo nikła. Choroba ta objawia się szczególnie silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W skrajnych wypadkach poziom temperatury może być wyjątkowo wysoka nawet do 42 st., co również może być groźne dla zdrowia pacjenta.

Zemsta faraona powodowana jest przez wszechobecne w Egipcie bakterie. Występują one przede wszystkim w wodzie, aczkolwiek po prostu pojawiają się wszędzie, a sam Egipt nie zalicza się do sterylnych państw zatem o nieżyty żołądka nie trudno. W jaki sposób uniknąć rozchorowania będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie wakacji odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Poza tym nie wolno pić wody z kranu, nie powinno się jej nawet napić przypadkowo w czasie mycia.

Pijemy tylko wodę mineralną, nawet zęby myjmy wodą butelkowaną. Egipt to nie Polska, woda tam jest zapełniona bakteriami wszelkiej formy, którym mnożeniu sprzyja również miejscowy równikowy klimat. Będąc w Egipcie jemy jedynie gotowane jedzenie, żadnych nie ugotowanych warzyw, bądź owoców. Picie napojów alkoholowych również może pomóc. Aczkolwiek nawet stosownie owych rad nie daje nam pewnej gwarancji, że nie dorwie nas przypadłość Faraona. W przypadku niewielkich symptomów można zakupić w tamtejsze aptece lek o pod nazwą Antinal, polskie leki nie skutkują. Ale kupując go nie pokazujmy, że rozbolał nas brzuch etc. – spytani – poinformujmy go, że kupujemy dla znajomych, albowiem gdy sprzedawca spostrzeże, że jest nam konieczny to zabulimy za niego 4 razy więcej niż normalnie. W sytuacji ostrych zatruć należy iść do lekarki.

Dodaj komentarz