Dziecko i muzyka

By | Lipiec 2, 2009

Nie jest żadnym odkryciem, że dzieci kochają muzykę. Naukowcy twierdzą , że już gdy kobieta jest w ciąży może kształtować się gust muzyczny dziecka. Krąży też opinia aby w ciąży słuchać muzyki poważnej co podniesie iloraz inteligencji dziecka.

ciąża

ciąża

Może coś w tym jest ale jeśli taka muzyka działa na kobietę wręcz drażniąco to sądzę , że nie ma to większego sensu bo opinia , że zadowolona mama to szczęśliwe dziecko jest chyba bardziej przychylna i sprawdza się w tym przypadku . Także droga przyszła mamo załóż słuchawki i zapodaj sobie ulubione rytmy dla poprawienia humoru.
Już małe niemowlaki na różne dźwięki reagują zaciekawieniem i odwracają głowę w stronę z której dobiega brzmienie .
Maluchy uwielbiają teledyski i wcale nie muszą to być klipy dla dzieci . Z zaciekawieniem przyglądają się przeskakującym rozśpiewanym twarzom , ale nie zawsze jest to muzyka z telewizji . Można puścić także kawałki z internetu czy z telefonu . Dzieci tańczą i klaskają przy muzyce na swój beztroski sposób . To wszystko wpływa na ich rozwój a przede wszystkim na ogólny dobry humor . Także gdy wieczorem nadejdzie pora spania nie zdziw się gdy jeszcze poprosi o kołysankę. Jednak kiedy zaśnie potrzebuje już absolutnej ciszy.

Dodaj komentarz