Co lepsze na święta – kredyt czy karta kredytowa

By | Styczeń 31, 2012

Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonych wydatków. Świąteczne szaleństwo rozpoczyna się z każdym kolejnym rokiem coraz wcześniej – na mocy jednak przybiera mniej więcej w połowie listopada. W wielu gospodarstwach domowych zachodzi wówczas konieczność posiłkowania się środkami z zewnątrz.

Rozwiązaniem najczęściej branym pod uwagę jest wówczas kredyt gotówkowy. Warto jednak w tym momencie rozważyć jeszcze inną opcję – a mianowicie linię kredytową na karcie kredytowej. W chwili obecnej coraz więcej banków oferuje opcję polegającą na rozłożeniu na raty transakcji dokonanych za pomocą karty. Jeśli więc ktoś z takiego produktu korzysta, powinien dowiedzieć się w swoim banku czy jest taka możliwość (ewentualnie na jakich warunkach jest ona dostępna). Ogromna zaletą rat na karcie jest to, że są one tańsze aniżeli raty kredytu gotówkowego. W wielu przypadkach ich oprocentowanie jest wyjątkowo atrakcyjne – pod warunkiem jednak, że kwota zobowiązania nie przekracza pewnej wartości (wielkość limitów to już indywidualna sprawa poszczególnych banków).

W niektórych bankach istnieje także możliwość wydłużenia okresu bez odsetkowego. Kredyt na karcie jest z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy klient banku wie, że odda pieniądze szybko – najbardziej się opłaca to zrobić jeszcze w trakcie okresu bez odsetkowego, gdyż wówczas nie będą naliczane opłaty od wykorzystanej kwoty zobowiązania. Karty kredytowe to pożyteczne narzędzie finansowe, ale trzeba z nich rozsądnie korzystać.

Dodaj komentarz