Balonowy kredyt na samochód

By | Luty 6, 2012

Kredyt samochodowy przybierać może różne oblicza. Jednym z nich jest tak zwany kredyt balonowy znany powszechnie jako kredyt 50/50. Na czym on polega? W dniu zakupu auta klient płaci tylko połowę jego wartości. Drugą połowę trzeba uregulować po upływie jakiegoś czasu – na przykład po roku.

Przeważnie tego rodzaju oferty dotyczą zakupu nowych pojazdów, a zetknąć się z nimi można w salonach samochodowych. Do kogo są skierowane kredyty samochodowe na atrakcyjnych warunkach (Opelbank.com.pl)? Nie da się ukryć, że do osób dysponujących dość pokaźnymi zasobami finansowymi oraz mających pewność, że oddanie chociażby za rok kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych nie będzie dla nich problemem. Trudno jednak wszystko w życiu przewidzieć – nawet i w przeciągu kilku miesięcy zmienić się może sporo i nagle pojawiają się kłopoty ze zgromadzeniem pieniędzy na uiszczenie drugiej raty. W takiej sytuacji rozwiązaniem, po które często sięgają klienci jest specjalny kredyt, jaki w swej ofercie posiadają niektóre banki. Generalnie rzecz biorąc, kredyt balonowy jest znacznie korzystniejszy aniżeli tradycyjny kredyt samochodowy, ponieważ jego koszt jest mniejszy (zdecydowanie niższe oprocentowanie).

Z drugiej zaś strony może się okazać dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Przed podpisaniem umowy najlepiej skonsultować się w tej sprawie z doradcą finansowym. W oparciu o wnikliwą analizę finansowej sytuacji klienta pomoże on w podjęciu ostatecznej decyzji. Pamiętać przy tej okazji należy również i o tym, że zakup samochodu można sfinansować w inny sposób.

Dodaj komentarz